55_20221205_191725.jpg

Movember 2022

K červenci patří prázdniny, k prosinci Vánoce a k listopadu kníry.

Tak jako každý rok, i letos se několik dobrovolníků z našich řad připojilo k akci Movember. Do pěstování knírů se letos pustilo celkem 6 borců. Jak to rostlo nebo nerostlo můžete zhodnotit z následujících fotografií a k tomu si vždy přečíst, jak výsledek hodnotí někdo jiný z kníračů.

Tomáš Houska

Hodnocení Miloslava Blahuty: Ahoj všichni, moje poslání je ohodnotit Tomášovo knír, takže jdeme na to. Je to rozhodně jeden z kandidátů na nejlepší knír z týmu, hustota kníru je, dovolím si říct, přímo ideální, délka rozhodně také, je vidět podle tvaru a úpravy kníru, že se o svou chloubu pečlivě staral, proto mu dávám 10 z 10. Je to prostě pořádnej kartáč.

Vojtěch Houska

Hodnocení Karla Šavrdy: Vojta jako každý rok zvolil ten nejtěžší kalibr, takzvaný pedoknírek, který se vyznačuje tím, že není téměř vidět, a proto na dětském hřišti nevzbudí velké podezření. Ovšem při bližším pohledu (pod lupou) znalcům neunikne, že byl tento moustache vypěstován s láskou, péčí a velkou námahou.

Matěj Čajan

Hodnocení Tomáše Housky: Mládí vpřed. Jinak nelze Čajíčkův letošní počin ohodnotit. V jeho letech jsem ještě pomalu ani nevěděl, co to vousy jsou, takže oceňuji snahu. Velikost kníru odpovídá Matějově věkové kategorii, ale je tam výrazný potenciál růstu do dalších let. Pokud vydrží u tradice Movemberu, tak by se mohl v blízkých letech stát jedním z týmových kníratých lídrů.

Jiří Křesák

Hodnocení Vojtěcha Housky: Knír, o němž legendy vypráví, že se začal objevovat v dobách Osmanské říše, pochází tedy z dob, kdy muži obdaření touto chloubou, drancovali vesnice, plenili vše, co přišlo do cesty a znásilňovali ženy, děti i muže. V těchto dobách, muži vybavení palcáty a štíty chodili do války, avšak postavíc se tváří v tvář jedincům vyzbrojeným huňatým porostem v oblasti podnosí, prchali, co jim jen nohy stačily. Takovýmto knírem se v historii mohli pyšnit jen vyvolení z vyvolených a těchto pár jedinců, mělo povinnost udržovat genom opravdového muže. Ženy k nim tedy byly vždy povolné. Legenda dále praví, že i dívky narozené těmto kníračům, byly rovněž obdařené bujným porostem. Zda je na zmíněném příběhu něco pravdy se doufám dozvíme v nejbližších letech. V našich řadách je jediný vyvolený z vyvolených - je jím náš nejlepší střelec - Jirka Křesák.

Karel Šavrda

Hodnocení Matěje Čajana: Letos Karel předvedl parádní formu. Upravený hustý knír, tak jak má být. Více se z úcty ke stáří nechci vyjadřovat.

Miloslav Blahuta

Hodnocení Jiřího Křesáka: Po tomto měsíci jsem zjistil, že všichni lidé na Zemi žijí v omylu. Od malička nám všude říkají, že mamuti vymřeli po zániku doby ledové, ovšem já si s tímto tvrzením, po Movemberu, dovolím nesouhlasit. JEDEN MAMUT STÁLE ŽIJE. Po důkladné odborné studii vědci, zabývající se dobou ledovou, potvrdili, že Milcův knírek je jak hustotou, tak strukturou opravdu stejný jako mamutí srst. Tudíž vyvstávají otázky - žijeme ve lži? Je Milc pozůstatkem doby ledové? Aspoň o jeho knírku to říct můžeme. Vědci ovšem dodávají, že se jedná spíše o mamuta juniora, jelikož Milc udělal zásadní chybu a knírek si v Movemberu oholil. Celá odborná veřejnost tak doufá, že příští rok se stejná chyba nebude opakovat a bude možné prozkoumat pořádného, vzrostlého mamuta.

A na závěr trocha osvěty. Pohled na tváře vyzdobené vousy pod nosem není, u většiny mužů, příliš obvyklý. A právě tato jednoměsíční „abnormálnost“ má vyvolávat zájem a zároveň osvětu v prevenci rakoviny prostaty a varlat. Takže, chlapy, starejte se o svoje nářadí! Jak na to zjistíte např. zde https://cz.movember.com/?home