Sezónu zahájili junioři a strži

O víkendu odehráli své první zápasy junioři a oba týmy starších žáků. V akci bylo také áčko.

Muži A

Druhé kolo zavedlo muže A do Kaplice, kde se nikomu nehraje lehko, neboť rozměr hrací plochy je zde značně nestandartní. I přes tuto anomálii se strakonickým poměrně vydařili první dvě třetiny. V bránění byli pozorní a směrem dopředu se vždy podařilo vstřelit o jednu branku více než soupeři, byť šancí bylo více. Ve třetí dvacetiminutovce převzala iniciativu Kaplice. Začala hrát daleko přímočařeji na branku a dokázala si vynutit srovnání, následně dokonce odskočila do těsného vedení, které však strakoničtí rychle utnuli. V nastaveném čase se hrálo velmi opatrně a žádný z týmů si gólovou šanci nevypracoval. Rozhodnutí přišlo půl minuty před koncem prodloužení, kdy si hosté smolně dopravili míček do své brány.

O pouťovém víkendu přijede do Strakonic Benešov. Zápas se hraje v neděli od 17:00.

Junioři

Úvodní turnaj sezóny odehráli junioři v sobotu v Českých Budějovicích. Hned v prvním utkání došlo na derby s Pískem. Ten šel do rychlého vedení v první přesilovce, ovšem strakoničtí rychle vyrovnali a do konce první části otočili skóre. V dalším průběhu již červenobílí nepustili náskok a zvítězili 9:3.

Druhým soupeřem byl Tábor. Ten se hned od začátku dostával pod tlak dudáků, ze kterého vyplynul až šestibrankový náskok na začátku druhé třetiny. Pohodlný brankový rozdíl si strakoničtí udrželi až do konce zápasu a připsali si tak plný počet bodů.

Starší žáci

Oběma týmům starších žáků začala o víkendu sezóna. Nejprve Bílý tým vycestoval na turnaj do Milevska. Strakonickým se bohužel nepovedlo skórovat, a tak odešli se dvěma výraznými prohrami.

O den později pořádali domácí turnaj Červení. Ti nejprve nestačili na českobudějovické Štíry, ovšem následně přehráli Jindřichův Hradec.