Florbal Strakonice

Nová sezóna roztočila kola

O právě uplynulém víkendu se naplno rozjela ligová sezóna. Do hry se zapojili oba mužské týmy a také dorostenci.

Muži A

Na úvod nové sezóny zavítali na jih Čech Panthers Praha. Ještě před prvním hvizdem došlo na slavnostní okamžik, kdy byl do Klubu legend oficiálně uveden Jakub Kořán. Pak již odstartoval zápas, ve kterém se domácí rozkoukávali jen velmi pomalu. Panthers přijeli do Strakonic s jasným cílem – v obraně nepříliš aktivně betonovat a vyrážet do protiútoků. Domácím se proti této taktice v první polovině zápasu příliš nedařilo najít cestu k brance hostů. V druhé polovině se začala projevovat početní převaha strakonických. Ti z tlaku nasázeli celkem 8 branek a připsali si tak první domácí výhru.

Příští sobotu čeká strakonické cesta do Kaplice.

Muži B

V prvním zápase se mužská rezerva střetla s béčkem Písku. Tomu patřily první dvě třetiny, během kterých odskočil do pěti brankového vedení. V závěrečné části se strakonickým podařilo dvěma góly zkorigovat skóre do konečného stavu 2:5.

Druhým soupeřem Strakonic byla Soběslav. Toto utkání se neslo ve velmi vyrovnaném duchu, kdy se žádný ze soupeřů nedostal do většího vedení než o jeden gól. Bohužel ani tento souboj nepřinesl body do tabulky, neboť Soběslav 2 minuty před koncem odskočila do vedení 7:6, které již uhájila.

Dorostenci

První turnaj dorostu se odehrál v pražských Čakovicích. Úvodním soupeřem Jihočechů byla Orka Horní Počernice. Orka byla týmem, který se jako jediný prosadil v první části. Další dvě třetiny skončily shodně 2:2, takže vítězství si připsal tým z Počernic.

Druhý zápas se strakonickým vydařil o poznání hůře. Tým Black Angels se dostal do vedení jedinou brankou úvodní části. V prostředním dějství se oba celky trefily dvakrát, v závěrečné třetině již góly padaly pouze do brány Strakonic. Výsledné skóre – 2:7.

Přípravka, elévové, mladší žáci

Mládežnické kategorie se v neděli zúčastnili neligového turnaje v Plzni s názvem O pohár starosty. Nejvíce se v turnaji dařilo přípravkářům, kteří svou kategorii ovládli. Elévové skončili jen o stupínek níže a mladší žáci byli pátí.